Mākslas darbi un izstādes

Kā droši pārvadāt mākslas darbus?

       Izstāžu ekspozīciju, dažādu veidu mākslas darbu pārvadāšana nereti ir viens no lielākajiem izaicinājumiem, ar ko jāsaskaras gan izstāžu organizatoriem, gan māksliniekiem. Kad mūza ļāvusi radīt ko ģeniālu, nedomājot par izmēru, formu, pacelšanas vai satveršanas iespējām, tad jāņem vērā pāris būtisku pamata principu, lai mākslas darbu pārvietošanas procesā tie netiktu bojāti, jo šis var būt kritisks moments, kura laikā bez profesionalitātes un rūpības neiztikt.

 • Svarīgākais pārvešanas procesā ir nodrošināt stabilitāti, pārvadāšanai izvēloties iepakojumu, stiprinājumus un automašīnu, lai attiecīgajam mākslas darbam netiktu dota opcija “brīvi plivināties” apkārt.
 • Ja mākslas darbi ir vairāki, pārvadāšanas procesā svarīga to iekraušanas un novietošanas secība, piemēram, gleznas ierasts likt aizmuguri pie aizmugures un priekšpusi pie priekšpuses, lai novērstu, ka to asie stūri varētu radīt bojājumus audeklam, rāmim.
 • Katram darbam , atkarībā no tā formas, izmēra un izmantotā materiāla, nepieciešams savs iepakojums – gaisa burbuļu plēve, transportēšanas kastes, biezs papīrs vai kartons cita veida mīkstinoši elementi.
 • Uz katru pārvadājamo mākslas objektu ir jāskatās individuāli, jo, kas der vienam, iespējams, nederēs otram. Pārvadāšana ir gandrīz tik pat svarīga kā pati darba radīšana.
 • Jāatceras, ka materiāli var dažādi reaģēt uz temperatūras svārstībām, sauli, gaismu, tāpēc pārvadāšanās un iepakojamā materiāla izvēlē jāatceras arī par šo faktoru.
 • Pārvadājot lielformāta darbus lielās kravas mašīnās svarīgi furgona priekšpusē novietot ko mīkstu, lai straujas bremzēšanas gadījumā mākslas darbs netiktu sadauzīts.

  

Profesionālu kravu pārvadātāju piesaiste

     Ticiet vai nē, bet profesionālas pārvākšanās kompānijas ar vislielāko rūpību pārvadās arī dažāda veida mākslas priekšmetus , nogādājot tās uz privātmājām, izstādēm, galerijām, muzejiem, privātmājām un citām vietām – Latvijā un visā pasaulē. Turklāt padomājot par to:

 • Lai pārvadājamie mākslas priekšmeti pārbrauciena laikā netiktu bojāti – tie tiek iepakoti pārvadāšanai atbilstošā izmērā un materiālā. Pie nepieciešamības tiek izmantotas īpaši pielāgotas transportēšanas kastes.
 • Ka mākslai klāt ķersies darbinieki, kuri zina “mākslas drēbi” – pratīs pacelt, pārvietot, salikt un iepakot pat sarežģītākās dabas mākslas darbu.
 • Kompānijām, kuras profesionāli nodarbojas ar pārvadāšanas , ir pieejamas dažādu izmēru automašīnas, caur to māksla tiks vesta atbilstoša izmēra automašīnā.
 • Ka jūsu vietā sakārto visus jautājumi, kuri saistīti ar muitu un tās procedūrām.
 • Pie nepieciešamības mākslas darbi var tik papildus apdrošināti.

     “APM Express” ar pārcelšanās pakalpojumiem nodarbojas jau gandrīz divdesmit gadus, uzsverot, ka sauklis – ar rūpēm par uzticēto – nav izvēlēts nejauši, tas ir veids, kurš tiek izmantots, pārvadājot visu, kas prasās tikt pārvadāts, neatkarīgi no izmēra, veida un distances.